Vznikli jsme nedávno, začátkem roku 2020. V malých prostorách jsme si začali osahávat indoorové pěstování rostlin a chov ryb. Testovali jsme osvětlení, teplotu, řešili jsme výměnu vzduchu a porovnávali aquaponii (propojení vody od ryb a pěstební části) s hydroponií. 

 

U zrodu stáli dva kamarádi a velké nadšení. Krátce na to se k nám přidal odborník na ryby a nyní má náš tým sedm členů. Jelikož je indoorové pěstování multioborový projekt, máme v týmu inženýra makrobiologie, specialistu na chov ryb, doktorku virologie, inženýra ekonomie, IT odborníka, programátora a strojaře. 

 

Během prvního roku snažení jsme vyzkoušeli mnoho odrůd, vytipovali jsme, které jsou vhodné pro aquaponické pěstování, zlepšovali podmínky jak rostlinám, tak rybám, celý proces optimalizovali a začali jsme zkoušet nabízet naše produkty v Kyjově a jeho okolí. Jelikož byla reakce trhu více než příznivá, přesídlili jsme do větších prostor a snažíme se změnit trend dovozu potravin a zacílit na lokální produkci kvalitní čerstvé zeleniny, bylinek a ryb. 

 

Abychom nezakrněli, podařilo se nám navázat spolupráci na akademické sféře v rámci několika univerzit v ČR a také v rámci samotné Akademie věd České republiky. Společně se snažíme zdokonalit proces aquaponického farmaření, maximalizovat využití všech výhod tohoto odvětví a minimalizovat odpadové hospodářství v rámci celého systému. 

 

Nyní dokážeme v rámci farmy vyprodukovat několik tun zeleniny a bylinek měsíčně a k tomu spoooustu microgreens.

 

Budujeme naši firmu srdcem a snažíme se ji postavit na těch správných hodnotách!