Vznikli jsme začátkem roku 2020, když se díváme zpětně, tak nám to přijde jako věčnost, ale jde za námi vidět obrovský kus odvedené práce. Nejprve jsme v malých prostorách začali odhalovat taje a zákoutí indoorového pěstování rostlin a chov ryb. Testovali jsme osvětlení, teplotu, řešili jsme výměnu vzduchu a pomalinku propadali do tajů aquaponie (propojení vody od ryb a pěstební části).

Během prvního roku snažení jsme vyzkoušeli mnoho odrůd, vytipovali jsme, které jsou vhodné pro aquaponické pěstování, zlepšovali podmínky jak rostlinám, tak rybám, celý proces optimalizovali a začali jsme prvně zkoušet nabízet naše produkty v Kyjově a jeho okolí. 

Jelikož je indoorové pěstování multioborový projekt, měli jsme v daný momment v týmu inženýra makrobiologie, specialistu na chov ryb, doktorku virologie, inženýra ekonomie, IT odborníka, programátora a strojaře.  Abychom nezakrněli, podařilo se nám navázat spolupráci na akademické sféře v rámci několika univerzit v ČR a také v rámci samotné Akademie věd České republiky. Společně jsme se snažili zdokonalit proces aquaponického farmaření, maximalizovat využití všech výhod tohoto odvětví a minimalizovat odpadové hospodářství v rámci celého systému. 

Vše vypadalo růžově, začali jsme budouvat produkční farmu, přibrali do týmu prvního investora, ale během první sklizně přišel covid.. Následující měsíce byly jako na houpačce a když už jsme mysleli, že jsme vyhráli, tak přišlo zdražení energií v důsledku situace na Ukrajině. V ten moment jsme měli dvě cesty, buď projekt zavřít a nebo zatnout zuby a zkusit něco vymyslet. 

V té době jsme se začali primárně zaměřovat na mikrobylinky (microgreens), které měly menší nároky na energie a tento krok se ukázal jako správný.  Povedlo se nám během roku navázat odběry a především přátelské vztahy s téměř všemi velkoobchody v ČR.

V roce 2023 jsme se po roční pauze vrátili i k pěstování zeleniny a bylin, tentokrát jsme ale vyměnili indoor za outdoor. Tehdy jsme si mysleli, že se již do indoorového pěstování nejspíše nikdy nevrátíme, ale byla to mílka, v konci roku 2023 jsme dostali nabídku od společnosti greeentech, která se neodmítá. A jsme zpět. Tentokrát ale již na všech frontách. Odhodlaní splnit klientům jejich přání a užít si zelenou jízdu.