Zpátky do kategorie: Domácí pěstování a jiné

VERMIKOMPOST - Organické hnojivo

  • VERMIKOMPOST - Organické hnojivo
  • VERMIKOMPOST - Organické hnojivo
  • VERMIKOMPOST - Organické hnojivo
  • VERMIKOMPOST - Organické hnojivo
  • VERMIKOMPOST - Organické hnojivo
  • VERMIKOMPOST - Organické hnojivo

VERMIKOMPOST - Organické hnojivo

vermikompost

Dnes objednáte, v pondělí 05.12. obdržíte!
85 Kč
Nákupem nám pomáháte

S budováním naší farmy

Organické hnojivo, které pomáhá chránit rostliny proti nemocem.

Jedná se o přírodní biostimulant, který vzniká při průchodu organických zbytků trávicím traktem kalifornských žížal Eisenia andrei. 

VERMIKOMPOST vznikl na Slovácku zpracováním vinných matolin. Tento lokální produkt zároveň podporuje ekologické hospodaření a koloběh živin. 

Balení obsahuje 6 ks 

Pokud chcete vyzkoušet všechny naše výrobky, tak Vám nesmí uniknout bedýnka pro domácí pěstování

NÁVOD K POUŽITÍ:
Smíchání se substrátem

VERMIKOMPOST smícháme v poměru 1:10 s běžným substrátem. Sáčky uvnitř balení jsou přichystány po 100 ml, tj. jeden sáček je připraven pro květináč o objemu cca 1 l.

Vytvořte si žížalí čaj
Žížalí čaj je tekuté hnojivo na bázi VERMIKOMPOSTu, které si ponechá vetšinu jeho skvělých vlastností. Z našeho sáčku si tento čaj jednoduše připravíte. Jeden sáček
rozmíchejte s 2 l vody, nechte 8 h luhovat a poté použijte jako zálivku nebo postřik. (Tekutinu doporučujeme prolít přes sítko nebo plátýnko, aby se nezanesla tryska postřikovače).

Postupné přihnojování
VERMIKOMPOST lze použít k pravidelnému přihnojení pokojových a balkónových rostlin (orchideje, muškáty aj.). Na litrový květináč stačí 1-2 polévkové lžíce jednou za 1-2 měsíce.

Je lepší kompost nebo vermikompost? Vermikompost je právem považován za lepší než kompost, a to díky vyššímu obsahu humusu a živin, a také díky zlepšování struktury půdy a zlepšení schopnosti zadržovat vodu. Vermikompost je ideální organické hnojivo pro lepší růst a výnos rostlin. V ekologickém zemědělství vykazuje vermikompost nejlepší výsledky ze všech ostatních hnojiv (literatura uvádí rozdíl 30 %). S použitím vermikompostu jako primárního hnojiva lze pěstovat všechny druhy plodové, kořenové i listové zeleniny, stejně jako okrasné rostliny, ať už pěstované v nádobách nebo na záhonech. Vermikompost se používá také pro hnojení trávníku, keřů či stromků.


Podívejte se na naše video