Aquaponie | Farma, která žije vlastním životem

Proč AQUAPONIE?

Pěstování rostlin díky rybám Úspora vody 90%

Dokonalá symbióza přírody

Celoroční provoz

Lokální farma

Aquaponie je proces, který spojuje chov ryb s pěstováním zeleniny. Ryby poskytují hnojivo rostlinám a rostliny čistí vodu rybám. Nepoužívají se žádná umělá hnojiva ani jiná agrochemie.
Produkce je zcela nezávislá na počasí, tudíž je celoroční. Produkty jsou velmi zdravé, nutričně hodnotné a výnosy jsou nesrovnatelné s konvenčním zemědělstvím.

Zobrazit více

Jak funguje Aquaponie?

Představte si dokonalý uzavřený biotop

Bez hnojiv, škůdců nebo vlivů počasí. Celoroční kontrolovaná produkce.

  • Ryby vytvoří pro rostliny hnojivo.
  • A na oplátku rostliny vodu rybám vyčistí.

Že to zní super? Souhlasíme!

Zdravý životní styl a šetrnost vůči přírodě
není už jen trend, je to nutnost.

I když žijeme v Evropě, která je považována za oblast s dostatečnými zdroji vody, za posledních 30 let dramaticky přibylo období sucha, jež jsou také čím dál intenzivnější. Produkcí v uzavřeném systému jste schopni zajistit nejšetrnější formu pěstování a mít dokonalou kontrolu nad tím, co jíte.
Zkusme to společně bez pesticidů, bez hnojiv a uhlíkových dopadů.

Pěstování zeleniny

Aquaponicky lze pěstovat jakoukoliv listovou zeleninu i většinu kořenové zeleniny. Chtěli byste aquaponicky pěstovat například jahody? Žádný problém! Je třeba zajistit pouze vhodné barevné spektrum a jejich opilení.

Více informací

Chov ryb

Ryby jsou základem aquaponického systému a na jejich výběr by měl být kladen opravdu velký důraz. Klíčem je vybrat druh ryby, který bude vhodný právě pro váš typ farmy a zajistit jeho vhodnou násadu.

Více informací

Kontrolované pěstování

Naše farma využívá nejmodernějších technologií pro stabilní celoroční produkci. Díky tomu lze jednoduše připravit pěstební plán na měsíce dopředu a zefektivnit tím celý chod farmy.
 
 

Více informací

V BIO kvalitě

Přirozená rovnováha mezi rybami a rostlinami v uzavřeném aquaponickém systému nám umožňuje pouze pěstování v BIO kvalitě. Respekt a pochopení přírody je hlavním klíčem pro vybudování úspěšné farmy.

Více informací

Bez pesticidů

Pesticidy a herbicidy obsahují látky, které by dokázaly zabít celý fungující aquponický biotop. V případě použití jakýchkoliv chemických přípravků s největší pravděpodobností zabijete všechny bakterie a následně ryby v nádržích.

Více informací

Bez hnojiv

Hnojiva nejsou v našem systému potřeba! Nejen, že ušetříte statisíce korun oproti hydroponickému pěstování rostlin, ale nemusíte ani řešit co s jedovatými zbytky roztoků. O hnojení se skvěle postarají bakterie a rybí osazenstvo.

Více informací

Microgreens

Nejjednodušší způsob, jak sníst zeleninu.

Jako microgreens jsou označovány 7-10 denní rostliny. Microgreens chutnají stejně, možná ještě lépe, než jejich dospělé verze.

  • Pěstujeme více než 20 odrůd této superpotraviny
  • Podle výzkumů obsahují 40x více živin

Pojďme společně probádat svět microgreens důkladněji

Zobrazit více

inGRID

Moderní farmář více než rýč používá tablet.

V aquaponické farmě neroste žádný plevel a nejsou v ní žádní škůdci. Co je tedy náplní práce místních farmářů? Dohlížet na to, aby ekosystém fungoval jak má. Pomáhá nám s tím námi navržený hardware a software inGrid, který každou minutu provádí měření a dává nám přensné instrukce pro udržení optimálního stavu systému.

Pojďme se podívat, jak vám může Ingrid pomoci.

Sledujte nás na instagramu



S kým spolupracujeme?

Všem moc děkujeme, bez vás by to nešlo!