Často hledané otázky: 
 • Co jsou to microgreens?

  Jako microgreens, někdy taky mikrobylinky nebo mikrozeleninu označujeme rostlinu ve velmi rané fázi vývoje (většinou cca 5-7dní starou). Taková rostlina má vyvinuty pouze děložní lístky a je plná vitamínů, minerálů a chutí. 

 • V čem jsou naše microgreens unikátní?

  Microgreens pěstujeme zákazníkům přímo na míru a úplně nejraději je dodáváme v živé podobě. Díky speciálnímu substrátu ve kterém rostlinky stále žijí je dodáváme v nejvyšší možné kvalitě. Oproti řezananým microgreens vydrží 3x déle.

 • Jaký je rozdíl mezi klíčkem a microgreens?

  Často zaměňované pojmy, které toho mají ale poměrně dost společného. Klíček je zjednodušeně řečeno - opakovaně namáčené semínko, které se konzumuje většinou druhý až třetí den a to v momentě klíčení. Konzumuje se i s kořenovým systémem.

 • Můžu si vybrat odrůdy?

  Jistě! Vycházíme klientům maximálně vstříc. Mix microgreens připravíme přesně dle přání. Náš box obsahuje 9 nebo 20 rostlin. Nejčastěji se setkáváme s požadavky na barevnost, chutě ale často připravujeme i konkrétní odrůdy pro jednotlivé klienty. Stačí se zkrátka jen domluvit.

 • Jak nejlépe microgreens uchovávat?

  Pokud naše živé rostlinky umístíte do lednice, tak se pro ně na chvílí úplně zastaví svět. Přestanou růst, přestanou vyčerpávat vodu a čekají. V přírodě by čekaly na sluneční paprsky, ale v lednici je tímto způsobem udržíme v nezměněné podobě i 14dnů.

 • Na co lze microgreens použít?

  Mikrobylinky mají v gastronomii  především úlohu zkrášlení a rozveselení pokrmů. Lze je využít na studená i teplá jídla. Většinou se setkáváme s dozdobením masa, polévek, příloh a nebo také jako příměs do listových salátů.

 • Jak funguje nabídka vzorku zdarma?

  Zavolejte, napište nám a my většinou do týdne rádi dovezeme krabici těch nejlepších rostlinek. Rádi se necháme pozvat na kafé u kterého vám povykládáme vše o naší farmě a o možnostech. Vzdálenost pro nás nehraje téměř žádnou roli :)